Valaki aki érti az integrálást és deriválást tudna segíteni pár feladatba?


Pont vizsgára készülök és lenne pár feladat amelyeket segíteni kellene megoldani.

1. f(x)=ln*(x^4*tg^2+2)/arctgx f'(x)= (ez egy tört lenne, ami ln-el van megszorozva.)

2.(határozatlan integrálás)(5x+1)^10dx=

3.(határozatlan integrálás) lnxdx=

4.(határozatlan integrálás) (1/1+gyökx+1)dx= t=gyökx+1

5.(határozott integrálás 0-1) 1/x^2dx=

6.(határozott integrálás 0-végtelen) 1/(x+2)^2dx=

7.(határozatlan integrálás) (4x^3-3gyökx+2)/3.gyökx^2


Remélem valaki tud segíteni, igaz még van pár nap. Előre is köszönöm mindenkinek!



2013. jan. 2. 14:10
1 2
 1/12 PósánéAnita ***** válasza:
az 1.ben az lnx? egyébként nincs értelme
2013. jan. 2. 17:27
 2/12 PósánéAnita ***** válasza:
1.: f'(x)= 1/x* x^4 tg^2 x+2/ arc tg x + lnx* számláló: 4x^3* 1/cos^2 x*2tgx*arctg x- x^4 tg^2x* nem tudom mi az arc tg deriváltja, ez van a számlálóban, nevező: arc tg^2 x
2013. jan. 2. 17:32
 3/12 PósánéAnita ***** válasza:

2: 5x+1 kihelyetteítve, így 5dx=du, ezért: 1/5 I 5(5x+1)^10 dx= 1/5 I u^10 du= 1/5 u^11 /11= 1/5 (5x+1)^11 /11

Az I integrálást jelent

2013. jan. 2. 17:35
 4/12 PósánéAnita ***** válasza:
3. az alapintegrálás fgv táblában benne van
2013. jan. 2. 17:37
 5/12 PósánéAnita ***** válasza:
5: x^2 integrálja x^3 /3. ebbe kell behelyettesíteni a határokat: 1^3 /3 - 0^3 /3= 1/3
2013. jan. 2. 17:39
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az elsőbe egyébként simán ln van írva.

arctgx deriváltja 1/1+x^2

2013. jan. 2. 18:32
 7/12 PósánéAnita ***** válasza:
akkor az első nem jó, amit írtam, azt összetett függvényként kell deriválni
2013. jan. 2. 21:53
 8/12 PósánéAnita ***** válasza:

az első mégegyszer:

1/(x^4*tg^2x+2) *4x^3*2tgx*1/cos^2x *arctgx-ln(x^4*tg^2x+2)*1/ (1+x^2) az egész osztva arctg^2x

2013. jan. 2. 21:57
 9/12 PósánéAnita ***** válasza:
a deriválás még mindig nem jó, majd du lesz időm leírni
2013. jan. 3. 08:40
 10/12 PósánéAnita ***** válasza:

nem vettem figyelembe, hogy a belső fgv szorzat

remélem mostmár helyesen:

1/(x^4*tg^2 x+2) *(4x^3*tg^2 x+x^4*2tgx*1/cos^2x)*arc tgx- innen tovább jó volt

2013. jan. 3. 11:55
1 2