Neten hol tudnám megtanulni az integrálást, ahol nem definíciókat írnak csak le?

2012. dec. 20. 10:48
 1/7 PósánéAnita ***** válasza:
ha van konkrét feladatod szívesen segítek. deriválni tudsz ugye?
2012. dec. 20. 12:27
 2/7 anonim ***** válasza:
2012. dec. 20. 13:04
 3/7 A kérdező kommentje:

Parcionalis integralasnal,...van olyan amit nem tudok. Bekereteztem:


[link]

2012. dec. 20. 23:51
 4/7 PósánéAnita ***** válasza:
a lényeg, hogy ne úgyy bonts fel , hogy lnx*lnx, hanem az egyik tényező az ln hatvány x, a másik az 1. így fog kiesni, ha az ln-eset deriválod, az ln, mert az ugye 1/x
2012. dec. 21. 08:08
 5/7 A kérdező kommentje:

Letudnád vezetni :) ,hogy lenne a megoldasa.......... valamelyiknek ami be van keretezve pirossan lécci.

abbol aztan megtudom gondolom a tobbit is majd oldai.

2012. dec. 21. 11:38
 6/7 PósánéAnita ***** válasza:

integráljel: I

I 1* ln^3 x dx= f'=1, f=x; g=ln^3 x, g3*ln^2 x *1/x (összetett fgv deriváltja), ezt behelyettesítve a parc int képletbe:

x* ln^3 x -I 3*ln^2 x*x*1/x dx, 3-as kihozható I elé, összevonok mögötte

az int jel mötögg marad ln^2 x

megint parc integrálás: f'=1, f=x, g=ln^2 x g'= 2*lnx* 1/x

x*ln^3x-3*(x*ln^2 x-I 2*lnx*1/x*x dx)

2-es kihozható elé, benne összevonunk

újabb parc int:

f'=x f=x; g=lnx g'=1/x

x* ln^3x-3*x*ln^2x+6*(x*lnx-I 1 dx)= x*ln^3 x-3*x*ln^2 x+6*x*lnx-6x

2012. dec. 21. 13:14
 7/7 anonim ***** válasza:
Bolyai-könyvek sorozat. Fektesd bele azt az 1500 forintot...
2012. dec. 26. 13:50