2012. dec. 20. 10:48
1/7 PósánéAnita válasza:
ha van konkrét feladatod szívesen segítek. deriválni tudsz ugye?
2/7 anonim válasza:
Szerintem ezeket is érdemes megnézni:
http://www.youtube.com/results?search_query=integr%C3%A1l%C3..
3/7 A kérdező kommentje:
2012. dec. 20. 23:51
4/7 PósánéAnita válasza:
a lényeg, hogy ne úgyy bonts fel , hogy lnx*lnx, hanem az egyik tényező az ln hatvány x, a másik az 1. így fog kiesni, ha az ln-eset deriválod, az ln, mert az ugye 1/x
5/7 A kérdező kommentje:
Letudnád vezetni :) ,hogy lenne a megoldasa.......... valamelyiknek ami be van keretezve pirossan lécci.
abbol aztan megtudom gondolom a tobbit is majd oldai.
2012. dec. 21. 11:38
6/7 PósánéAnita válasza:
integráljel: I
I 1* ln^3 x dx= f'=1, f=x; g=ln^3 x, g3*ln^2 x *1/x (összetett fgv deriváltja), ezt behelyettesítve a parc int képletbe:
x* ln^3 x -I 3*ln^2 x*x*1/x dx, 3-as kihozható I elé, összevonok mögötte
az int jel mötögg marad ln^2 x
megint parc integrálás: f'=1, f=x, g=ln^2 x g'= 2*lnx* 1/x
x*ln^3x-3*(x*ln^2 x-I 2*lnx*1/x*x dx)
2-es kihozható elé, benne összevonunk
újabb parc int:
f'=x f=x; g=lnx g'=1/x
x* ln^3x-3*x*ln^2x+6*(x*lnx-I 1 dx)= x*ln^3 x-3*x*ln^2 x+6*x*lnx-6x
7/7 anonim válasza:
Bolyai-könyvek sorozat. Fektesd bele azt az 1500 forintot...