Egy körben 6,4 m hosszúságú húrhoz 124°20' kerületi szög tartozik. Határozzuk meg a kör sugarát.

#matematika #húr #körívek #körcikkek
2013. jan. 2. 12:01
 1/5 PósánéAnita ***** válasza:
a középponti szög akkor a duplája:248,66. Így kaptál egy háromszöget, amiben az a szög benne van,a szemközti oldal a 6,4, a másik két oldal pedig a kör sugara, alkalmazható a cos tétel: 6,4^2= r^2+r^2-2*r*r*cos 248,66, innen r=3,875
2013. jan. 2. 18:09
 2/5 A kérdező kommentje:
ezt a cosinus tételeset nem tudom h így mi van ide írva.. :/
2013. jan. 2. 18:46
 3/5 PósánéAnita ***** válasza:
most a cos tételt nem tanultad, vagy a jellölést nem érted amit írtam?
2013. jan. 2. 21:52
 4/5 A kérdező kommentje:
a jelölést.
2013. jan. 2. 21:54
 5/5 PósánéAnita ***** válasza:
a 6,4^2 azt jelenti hogy a 6,4 a négyzeten. Így más ok?
2013. jan. 2. 22:09