Egy körben 6,4 m hosszúságú húrhoz 124°20' kerületi szög tartozik. Határozzuk meg a kör sugarát.2013. jan. 2. 12:01
1/5 PósánéAnita válasza:
a középponti szög akkor a duplája:248,66. Így kaptál egy háromszöget, amiben az a szög benne van,a szemközti oldal a 6,4, a másik két oldal pedig a kör sugara, alkalmazható a cos tétel: 6,4^2= r^2+r^2-2*r*r*cos 248,66, innen r=3,875
2/5 A kérdező kommentje:
ezt a cosinus tételeset nem tudom h így mi van ide írva.. :/
2013. jan. 2. 18:46
3/5 PósánéAnita válasza:
most a cos tételt nem tanultad, vagy a jellölést nem érted amit írtam?
4/5 A kérdező kommentje:
a jelölést.
2013. jan. 2. 21:54
5/5 PósánéAnita válasza:
a 6,4^2 azt jelenti hogy a 6,4 a négyzeten. Így más ok?