A(0;-3)
B(6; 5)
Ez a szakasz, ezt berajzoltam egy koordináta rendszerbe, de innen kezdve lövésem sincs mit kell csinálni, szerintem valami merőlegest kell állítani az AB-re.. de abból is többet lehet.
Van rá valami képlet? Mi a megoldás menete?
2013. jan. 2. 11:19
1/1 anonim válasza:
Azon pontok mértani helye, ahonnan egy szakasz derékszögben látszik a Thalesz-kör.
Vagyis. AB szakasz felezőpontja lesz a kör középpontja és AB hosszának a fele a kör sugara.
Felírod a kör egyenletét.
O(3;1)
r^2=3^2+4^2=25
(x-3)^2+(y-1)^2=25
Az abszcissza tengely az az x tengely, vagyis azon pontok mértani helye, ahol y=0.
(x-3)^2+(0-1)^2=25
ebből kijön, hogy mely (x;0) pontokból látszik a szakasz derékszögben.