Melyik az a pont abszcisszatengelynek, amiből a következő szakasz derékszögben látszik?


A(0;-3)

B(6; 5)


Ez a szakasz, ezt berajzoltam egy koordináta rendszerbe, de innen kezdve lövésem sincs mit kell csinálni, szerintem valami merőlegest kell állítani az AB-re.. de abból is többet lehet.

Van rá valami képlet? Mi a megoldás menete?



2013. jan. 2. 11:19
 1/1 anonim ***** válasza:

Azon pontok mértani helye, ahonnan egy szakasz derékszögben látszik a Thalesz-kör.


Vagyis. AB szakasz felezőpontja lesz a kör középpontja és AB hosszának a fele a kör sugara.


Felírod a kör egyenletét.

O(3;1)

r^2=3^2+4^2=25


(x-3)^2+(y-1)^2=25


Az abszcissza tengely az az x tengely, vagyis azon pontok mértani helye, ahol y=0.


(x-3)^2+(0-1)^2=25


ebből kijön, hogy mely (x;0) pontokból látszik a szakasz derékszögben.

2013. jan. 2. 11:45