Kaphatok egy kis segítséget? Matek eloszlás!


Segítene ebben a példában valaki?


a.) -

Egy 25 tesztkérdésből álló felmérésen, mennyi az esélyünk, hogy találomra válaszolva legalább 9 jó válaszunk lesz, ha minden kérdésnél A, B, C, D lehetőség van? Az eredményt közelítse normális eloszlással!


b.) -

Két pontot választunk véletlenszerűen egy 20 egység hosszúságú szakaszon úgy, hogy a szakasz középpontjának két ellenkező oldalán legyenek. A két pontot egymástól független valószínűségi változónak tekinthetjük. A ,,kxi,, egyenletes eloszlású a [0,10) intervallumon, az ,,eta,, pedig egyenletes eloszlású a (10,20] intervallumon.


Mennyi a valószínűsége annak, hogy a két pont közötti távolság nagyobb lesz mint 7 ? Válasz:



NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM!!!!


2012. dec. 29. 15:03
 1/4 bongolo ***** válasza:

Ugyanaz vagy, mint aki ezt kérdezte?

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..

Az a)-ra ott már írtam egy linket.


b)

0 ≤ ξ < 10

10 ≤ η < 20

Érdemes a koordinátarendszer x tengelyére képzelni a ξ értékeit, az y-ra pedig η értékeit. Rajzold fel magadnak a koordinátarendszert egy kockás papírra úgy, hogy vízszintesen 10-ig, függőlegesen meg 20-ig látszódjon minden. A lehetséges értékek egy 10×10 méretű négyzetet fognak kijelölni, az origótól 10-zel magasabban. Ezen a négyzeten belül bármelyik pont egy lehetséges ξ, η párost jelent: ξ=x, η=y. Az egyenletes eloszlás pedig azt jelenti, hogy ha egy adott területen belül vannak a keresett pontok, akkor a valószínűség arányos a területtel.


Ezek az esetek érdekesek: η - ξ > 7

Kicsit átrendezve: η > ξ+7

Ha x meg y-nal írom fel, jobban látszik: y > x+7

Ha egyenlőség lenne, annak a képe egy egyenes lenne: y=x+7. Rajzold be ezt az egyenest a koordinátarendszeredbe. Az egyenlőtlenségnek az ezen egyenes feletti pontok felelnek meg.

A 10×10-es négyzeten belül satírozd be azt a területet, ami az egyenes felett van. Ennek a területnek a mérete (pontosabban ahányad része a terület a 10×10-es területnek) lesz annak a valószínűsége, hogy 7-nél nagyobb a két pont távolsága a szakaszon.

2012. dec. 30. 01:05
 2/4 A kérdező kommentje:

hát ahogy néztem a házi feladat témakörnél a kérdéseket, nem egy évfolyam társam ír fel ide.


köszönöm!

2012. dec. 30. 11:38
 3/4 A kérdező kommentje:
az egyenlő lesz 6/10-el?? vagy nagyon rosszul rajzoltam le szerintem:S
2012. dec. 30. 15:31
 4/4 bongolo ***** válasza:

Nagyon rosszul...


Rajzold újra. Az egyenes 45°-os ugye, mert az x együtthatója 1 (y = 1·x + 7), az y tengelyt pedig 7-nél metszi, onnan megy ferdén felfelé. A 10×10-es négyzetet pedig ahol elhagyja, az y=17-nél lesz. (y=x+7: x=10 → y=17)

2012. dec. 31. 00:25