Kaphatok egy kis segítséget? Eloszlás


Sziasztok, segítene valaki ebben a példában?


[link]


nagyon szépen köszönöm!!!!


2012. dec. 29. 11:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Ki kell nézni a táblázatból a megadott értékeket, majd az alapján kikombinálni a választ.


Azt kell tudni, hogy a normális eloszlás szimmetrikus, ezért a negatív értékekhez nincs táblázat, de a pozitív értékekből az is kikalkulálható.


Pl az elsőnél:

1,87: 0,9693

0,92: 0,8212


Vagyis -1,87 alatt: 1-0,9693=0,0307 valószínűséggel lesznek értékek.

0,92 fölött: 1-0,8212=0,1788 valószínűséggel.


Akkor ami nincs a sávban az: 0,0307+0,1788=0,2095


Vagyis a megadott intervallumhoz tartozó valószínűség: 1-0,2095=0,7905


b) rész pont ugyanez.


c) részben csak ki kell nézni 1,23-at a táblázatból az a válasz.

d) rész kinézed 1,29-et, és 1-F(1,29) lesz a válasz.

2012. dec. 29. 12:22
 2/3 A kérdező kommentje:

köszi


nekem a d részt nem akarja elfogadni

az 1.29 ugye 0.9015, és a 1-0.9015 az 0.0985

nem fogadja el:S

2012. dec. 30. 14:05
 3/3 anonim ***** válasza:

z>-1,29 az a szimmetria miatt ugyanaz, mint P(z<=1,29)=F(1,29)=0,9015


vagyis rosszul mondtam, nem kell 1-ből kivonni,

2012. dec. 30. 14:08