Függvény n-edik deriváltj, a 3. ik így lessz?


Laplace transzformacionál,


Ez a ketto tuti jó:


S^2 = S^2 Y(s) - S Y(0) - Y´(0)

S^4 = S^4 Y(s) - S^3 Y(0) - S^2 Y´(0) - S Y´´(0) - Y´´´(0)


A kérdésem,hogy S^3 hogy lessz?


S^3 = S^3 Y(s) - S^2 Y(0) - S Y´(0) -Y´´(0)


2012. dec. 25. 18:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Segítenék, ha egy kicsit jobban kibontaná a problémáját. Valamelyik differenciálegyenlet megoldásához kellene? Alkalmazási szabályokkal van gondja? stb. Sz. Gy.
2012. dec. 25. 22:50
 2/3 anonim ***** válasza:

Most már látom a gondját. A hozzárendelés szokásos jelölése F(s)=L(f(t)). Mi van akkor, ha a Laplace transzformált értelmezési tartományában deriváltakat írunk?

L(f'(t))=s*F(s)-f(0)

L(f"(t))=s^2*F(s)-s*f(0)-f'(0)

L(f'''(t))=s^3*F(s)-s^2*f(0)-s*f'(0)-f"(0)

(úgy tűnik valami hasonlóra gondolt maga is)


Általános szabály kiolvasható a Wikipédia Laplace-transzformáltra vonatkozó angol nyelvű részéből is.

Van egy pdf változat is a neten Graff Józseftól magyar nyelve is, annak a 6. oldalán a szabály kiolvasható.

Sz. Gy.

2012. dec. 25. 23:23
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2012. dec. 26. 10:04