Laplace transzformacionál,
Ez a ketto tuti jó:
S^2 = S^2 Y(s) - S Y(0) - Y´(0)
S^4 = S^4 Y(s) - S^3 Y(0) - S^2 Y´(0) - S Y´´(0) - Y´´´(0)
A kérdésem,hogy S^3 hogy lessz?
S^3 = S^3 Y(s) - S^2 Y(0) - S Y´(0) -Y´´(0)
2012. dec. 25. 18:30
1/3 anonim válasza:
Segítenék, ha egy kicsit jobban kibontaná a problémáját. Valamelyik differenciálegyenlet megoldásához kellene? Alkalmazási szabályokkal van gondja? stb. Sz. Gy.
2/3 anonim válasza:
Most már látom a gondját. A hozzárendelés szokásos jelölése F(s)=L(f(t)). Mi van akkor, ha a Laplace transzformált értelmezési tartományában deriváltakat írunk?
L(f'(t))=s*F(s)-f(0)
L(f"(t))=s^2*F(s)-s*f(0)-f'(0)
L(f'''(t))=s^3*F(s)-s^2*f(0)-s*f'(0)-f"(0)
(úgy tűnik valami hasonlóra gondolt maga is)
Általános szabály kiolvasható a Wikipédia Laplace-transzformáltra vonatkozó angol nyelvű részéből is.
Van egy pdf változat is a neten Graff Józseftól magyar nyelve is, annak a 6. oldalán a szabály kiolvasható.
Sz. Gy.
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2012. dec. 26. 10:04