Kaphatnék segítséget ebben a példában?


Segítene valaki?


Egy középiskolások számára készített általános tudásteszten 998 pontos átlagot mértek, 202 pont szórással. Feltételezzük az értékek normális eloszlását. Egy főiskola minden olyan jelentkezőt felvesz, aki a tesztet legalább 900 pontra teljesíti.

A középiskolás diákok hány százaléka nem teljesíti a követelményt?



KÖSZÖNÖM SZÉPEN!!!


2012. dec. 25. 11:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag a normális eloszlás alappéldája, ennél könnyebbet nem fognak feladni.


P(X<900)=P((900-998)/202)=P(-0,4851)=1-F(0,4851)


F-et ki kell nézni a táblázatból.

2012. dec. 25. 12:12
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi, meglett:)
2012. dec. 25. 14:04