lenne itt 3 feladat amit nem tudok megoldani matekból:
Exponenciális egyenletek és a zárójelben lévő számok és betük az a hatvány értéket jelképezi
1. 2(x+3) - 2(x) = 112
2. 10(x)+ 10(x-1)= 0,11
3. 2(x+2)+ 2(x-2)= 34
légyszi segítsetek köcce
2011. dec. 5. 18:31
1/4 bongolo válasza:
Úgy szoktuk számítógépen írni, hogy ami a ^ után van, az lesz a hatvanykitevő (és ha egynél több dolog is van a hatványban, akkor zárójelbe tesszük, hogy egyértelmű legyen, meddig kitevő).
1. 2^(x+3) - 2^x = 112
Mivel a^(b+c) = a^b · a^c, ezért az első tagból 8·2^x lesz.
7·2^x = 112
2^x = 16
x = 4
A többit is hasonlóan kell megoldani. Pl. 2^(x-2) = 2^(x) / 4
2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a segitséget :)
2011. dec. 5. 19:21
3/4 A kérdező kommentje:
várjunk a -2^x-el mi lesz?
2011. dec. 5. 19:29
4/4 A kérdező kommentje:
jah már tudom
2011. dec. 5. 19:34