Micsinai kérdése:

Metekbol kaphatnék segítséget?


lenne itt 3 feladat amit nem tudok megoldani matekból:

Exponenciális egyenletek és a zárójelben lévő számok és betük az a hatvány értéket jelképezi

1. 2(x+3) - 2(x) = 112

2. 10(x)+ 10(x-1)= 0,11

3. 2(x+2)+ 2(x-2)= 34

légyszi segítsetek köcce


2011. dec. 5. 18:31
 1/4 bongolo ***** válasza:

Úgy szoktuk számítógépen írni, hogy ami a ^ után van, az lesz a hatvanykitevő (és ha egynél több dolog is van a hatványban, akkor zárójelbe tesszük, hogy egyértelmű legyen, meddig kitevő).


1. 2^(x+3) - 2^x = 112

Mivel a^(b+c) = a^b · a^c, ezért az első tagból 8·2^x lesz.

7·2^x = 112

2^x = 16

x = 4


A többit is hasonlóan kell megoldani. Pl. 2^(x-2) = 2^(x) / 4

2011. dec. 5. 18:37
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a segitséget :)
2011. dec. 5. 19:21
 3/4 A kérdező kommentje:
várjunk a -2^x-el mi lesz?
2011. dec. 5. 19:29
 4/4 A kérdező kommentje:
jah már tudom
2011. dec. 5. 19:34