Valószínüségszámításban valaki segitene? Egy férfi azt állítja, hogy különös jóstehetséggel rendelkezik. Egy érme feldobásával próbálják ki?

az érmét egymás után többször feldobják, minden dobás előtt a férfi jelzi az eredményt.A kísérlet eredménye: 27 dobásból 21 esetben eltalálta.Mennyi annak a valószínűsége, hogy legalább ugyanezt az eredményt éri el, ha nincs az előrelátó képessége?
2012. dec. 23. 16:00
 1/1 anonim ***** válasza:

Ugyanígy meg lehet csinálni:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..


Valószínűleg ezt várják.


De ez alapvetően egy binomiális eloszlás, azzal is ki lehet számolni P(k=21)+P(k=22)+...+P(k=27)-et


Ez papíron sokkal macerásabb, mint az előző számolás, de excellel mondjuk 3 perc alatt összehozható.

2012. dec. 23. 17:42