Mennyi burgonya volt eredetileg az egyes zsákokban? Igaz vagy hamis az az állítás, hogy a három zsák mindegyikében ugyanannyi burgonya marad, ha a másodikból 9 kg-ot, a harmadikból 12 kg-ot kiveszünk?2012. dec. 21. 18:24
1/3 anonim válasza:
Ez csak egy szimpla feladat kiírás, mit szeretnél, mit csináljunk vele? Oldjuk meg? Akkor írd le, hogy szeretnéd ha segítenénk.
2/3 anonim válasza:
Mindegyik zsákból ugyanannyi burgonyát adtak el, legyen ez a szám X. Tudjuk, hogy az egyes zsákokban mennyi maradt, tehát ahhoz, hogy megtudjuk menniy volt bennük az eladás előtt, hozzá kell adni külön-külön az X-et.
(26+X)+(35+X)+(38+X)=207
99+3X = 207
3X = 108
X= 36
Tehát mindegyik zsákból 36kg krumplit adtak el. Eladás előtt pedig az egyes zsákokban ennyi burgonya volt:
26+36=62kg
35+36=71kg
38+36=74kg
Az állítás pedig látszik, hogy igaz.
3/3 anonim válasza:
Sima egyenlet
26+x+35+x+38+x=207
99+3x=207
3x=108
x=36
1. zsák: 62
2. zsák: 71
3. zsák: 74
Az állítás igaz, mert 71-9=74-12