Krisztike333 kérdése:

Három zsákban 207 kg burgonya volt. Miután minden zsákból eladtak ugyanannyi burgonyát, az első zsákban 26 kg, a másodikban 35 kg, a harmadikban 38 kg burgonya maradt. Mennyi burgonya volt eredetileg az egyes zsákokban?

Mennyi burgonya volt eredetileg az egyes zsákokban? Igaz vagy hamis az az állítás, hogy a három zsák mindegyikében ugyanannyi burgonya marad, ha a másodikból 9 kg-ot, a harmadikból 12 kg-ot kiveszünk?
2012. dec. 21. 18:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez csak egy szimpla feladat kiírás, mit szeretnél, mit csináljunk vele? Oldjuk meg? Akkor írd le, hogy szeretnéd ha segítenénk.
2012. dec. 21. 18:26
 2/3 anonim ***** válasza:

Mindegyik zsákból ugyanannyi burgonyát adtak el, legyen ez a szám X. Tudjuk, hogy az egyes zsákokban mennyi maradt, tehát ahhoz, hogy megtudjuk menniy volt bennük az eladás előtt, hozzá kell adni külön-külön az X-et.

(26+X)+(35+X)+(38+X)=207

99+3X = 207

3X = 108

X= 36


Tehát mindegyik zsákból 36kg krumplit adtak el. Eladás előtt pedig az egyes zsákokban ennyi burgonya volt:

26+36=62kg

35+36=71kg

38+36=74kg


Az állítás pedig látszik, hogy igaz.

2012. dec. 21. 18:34
 3/3 anonim ***** válasza:

Sima egyenlet

26+x+35+x+38+x=207

99+3x=207

3x=108

x=36


1. zsák: 62

2. zsák: 71

3. zsák: 74


Az állítás igaz, mert 71-9=74-12

2012. dec. 21. 18:36