Valaki legyen szíves levezetni nekem, hogy ezt az egyenletet hogy tudom megoldani!!!
92655=10.000(1+i)^15
(1+i) a tizenötödiken van.
itthon közgázt tanulok, és sehogy sem tudom kiszámolni ezt az egyenletet a végeredményt tudom, de jolenne tudni hogyan jutok el odáig.
2012. dec. 17. 15:14
1/3 anonim válasza:
Használj logaritmust a megoldáshoz!
2/3 A kérdező kommentje:
kifejtenéd bövebben? esetleg levezetnéd?
2012. dec. 17. 15:41
3/3 anonim válasza:
lg(92655)=lg(10 000*(1+i)^15)
lg(92655)=lg(10 000)+lg(1+i)^15)
lg(92655)=4+15*lg(1+i)
Innen átrendezéssel i=0,16