Matek kérdés! Hogyan számoljuk ki?


Valaki legyen szíves levezetni nekem, hogy ezt az egyenletet hogy tudom megoldani!!!


92655=10.000(1+i)^15


(1+i) a tizenötödiken van.


itthon közgázt tanulok, és sehogy sem tudom kiszámolni ezt az egyenletet a végeredményt tudom, de jolenne tudni hogyan jutok el odáig.


2012. dec. 17. 15:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Használj logaritmust a megoldáshoz!
2012. dec. 17. 15:33
 2/3 A kérdező kommentje:
kifejtenéd bövebben? esetleg levezetnéd?
2012. dec. 17. 15:41
 3/3 anonim ***** válasza:

lg(92655)=lg(10 000*(1+i)^15)

lg(92655)=lg(10 000)+lg(1+i)^15)

lg(92655)=4+15*lg(1+i)


Innen átrendezéssel i=0,16

2012. dec. 17. 16:38