Mi a megoldása ennek a feladatnak? |2x+6|-|x-1|=8


2012. dec. 10. 20:48
1 2
 11/16 anonim válasza:
Nekünk tényleg,így tanították,na vezesd csak le:D
2012. dec. 10. 21:18
 12/16 anonim ***** válasza:
56%

Egy hasonló feladat megoldása részletesen:

[link]

És ennek a grafikus megoldása:

[link]

2012. dec. 10. 21:19
 13/16 A kérdező kommentje:
Az lett volna a kérdés hogy milyen x eleme R esetén teljesülnek a dolgok, tehát ez az esetszétválasztós cucc kéne.
2012. dec. 10. 21:33
 14/16 anonim ***** válasza:

esetszétválasztással kell ezt megoldani:

2x+6<0 => -2x-6-1+x=8 x=-15

2x+6>0;x-1<0 => 2x+6-1+x=8 x=1, mivel itt x-1=0, ezért egybeesik a 3. esettel, ahol x-1>0

2012. dec. 10. 22:01
 15/16 A kérdező kommentje:

Oké. de akkor mi a megoldása? Mit jelent az x=15. Mivel a feltétel az hogy x<-3 ezért akkor az nem érvényes? És akkor ez a megoldása a második miatt: -3<x<1

De akkor mi van a harmadikkal ahol x>1?

2012. dec. 11. 09:53
 16/16 anonim ***** válasza:
x<-3 nem a feladat megoldása, hanem egy olyan intervallum, amin az abszolútértékjel egyértelmű (minden x-re negatívok vannak mindkettőben), és ilyen feltétel mellett a megoldása az egyenletnek x=-15 (NEM 15)!, ami kielégíti a kezdeti feltételt is. Mivel az egyenlet elsőfokú, ezért egy vizsgált intervallumon belül csak egy megoldása lehet, és mivel a -3<x<1 intervallumon a megoldása x=1, ezért ugyanez a megoldása az x>1 intervallumon is, mivel pont a 2 intervallum határán van ez az x érték.
2012. dec. 15. 02:57
1 2