Mi a megoldása ennek a feladatnak? |2x+6|-|x-1|=8


2012. dec. 10. 20:48
1 2
 1/16 anonim válasza:
35%

|2x+6|-|x-1|=8

2x+6-x+1=8

x+7=8

x=-1

2012. dec. 10. 20:56
 2/16 anonim válasza:
24%

"x=-1"

Ez elrontottad,+1 lesz:D

De amúgy a többi jó

2012. dec. 10. 21:05
 3/16 anonim válasza:
43%
Annak ellenére,hogy a 7et vittem át valamiért úgy számoltam,hogy a 7ből veszem ki a 8at:SNa mind1 elnéztem egy kicsit
2012. dec. 10. 21:06
 4/16 anonim ***** válasza:
56%
Az első válaszoló legalább leellenőrizhette volna magát, mielőtt hülyeséget ír. Egyébként ebben a feladatban mit nem értesz, kérdező?
2012. dec. 10. 21:07
 5/16 anonim ***** válasza:
Előző válaszomat kiegészíteném azzal, hogy a második megoldás is hibás.
2012. dec. 10. 21:07
 6/16 anonim válasza:
Jól írta csak elnézte a végétXD
2012. dec. 10. 21:08
 7/16 anonim válasza:
Miért hibás?akkor írd le,hogy van
2012. dec. 10. 21:09
 8/16 anonim ***** válasza:
56%
Azért hibás, mert abszolút értéket veszünk az egyenletben. Emiatt visít a feladatról, hogy két megoldása is van.
2012. dec. 10. 21:11
 9/16 anonim válasza:

"Azért hibás, mert abszolút értéket veszünk az egyenletben"

Érdekes..nekünk olyat tanítottak,hogy nem két megoldása lesz(ennél a fajtánál)...ráadásul ez a logikus amit leírtunk,mert csak el kell végezni az átírást,így eltűnnek az abszolút érték jelek és az x megkapja amínuszt

2012. dec. 10. 21:16
 10/16 anonim ***** válasza:
56%
Megdöbbent, ha valaki ilyen marhaságot tanított neked. De ha nem hiszed, a másik megoldása (a +1-en kívül) a -15. Nézd csak meg.
2012. dec. 10. 21:18
1 2