Ezt hogy kell kiszámítani? (2x) ^2-2x=12

2012. dec. 4. 18:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Kibontod a zárójelet, nullára rendezed. Ez egy sima másodfokú egyenlet, amit a megoldóképlettel megoldasz.

Megoldás: x=2 vagy x=-1,5

2012. dec. 4. 19:04
 2/3 anonim ***** válasza:

(2x)^2-2x=12

(2x)^2=4x^2


4x^2-2x=12

4x^2-2x-12=0

2x^2-x-6=0

Innen másodfokú egyenlet megoldóképletével: x=2 vagy x=-1,5

2012. dec. 4. 19:08
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2012. dec. 4. 19:34