1. 5-2x=-4
2. 4-3x=5-x
3. 3-x=8+4x
Nekem sehogy sem jön ki az ellenőrzésnél az eredmény nem ugyan annyi sosem.
2012. dec. 3. 16:56
1/3 anonim válasza:
Pedig ugyanúgy kell csinálni.
1.
Úgy akarom rendezni, hogy az x előjele pozitv legyen.
5-2x=-4 /x előjele negatív, ezért átviszem +2x
5=2x-4 /+4
9=2x /:2
4,5=x
Ellenőrzöl, kijön.
4-3x=5-x /megint úgy rendezem, hogy x pozitív legyen +3x
4=5+2x /-5
-1=2x /:2
-0,5=x
3-x=8+4x /+x
3=8+5x /-8
-5=5x /:5
-1=x
Ellenőrzöl, ez is jó.
2/3 A kérdező kommentje:
Bocsi még van egy: 4x+6=1-x
2012. dec. 3. 17:05
3/3 A kérdező kommentje:
Kérek még más válaszokat is.
2012. dec. 3. 17:09