Tudnátok segíteni 7. osztályos mérlegelvi feladatok? Ilyesmik: 3x=x+9 /-x 2x=9 /:2 x=4,5 Ellenőrzés: B. o.3*4,5=13,5 J. o.4,5+9=13,5? (Csak egy kicsit nehezebbek)


1. 5-2x=-4

2. 4-3x=5-x

3. 3-x=8+4x


Nekem sehogy sem jön ki az ellenőrzésnél az eredmény nem ugyan annyi sosem.


2012. dec. 3. 16:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Pedig ugyanúgy kell csinálni.

1.


Úgy akarom rendezni, hogy az x előjele pozitv legyen.


5-2x=-4 /x előjele negatív, ezért átviszem +2x

5=2x-4 /+4

9=2x /:2

4,5=x


Ellenőrzöl, kijön.


4-3x=5-x /megint úgy rendezem, hogy x pozitív legyen +3x

4=5+2x /-5

-1=2x /:2

-0,5=x


3-x=8+4x /+x

3=8+5x /-8

-5=5x /:5

-1=x


Ellenőrzöl, ez is jó.

2012. dec. 3. 17:02
 2/3 A kérdező kommentje:
Bocsi még van egy: 4x+6=1-x
2012. dec. 3. 17:05
 3/3 A kérdező kommentje:
Kérek még más válaszokat is.
2012. dec. 3. 17:09