4-es vagyok matekbol és elég jól mennek az egyenletek is.Kaptam 20 feladatot és eddig 5 van kész de sose lett jo az ellenörzés( csak az ellenörzés). Hétfőre kell de hogyha nincs ellenörzés/nem jó akkor valószinű hogy 1-es. Az egyik ilyen 7-5x=2x-9 meg ilyenek hogy: 2x-3x=7-5x NEM KELL ELMAGYARÁZNI TUDOM HOGY KELL MEGCSINÁLNI csak mindig más jön ki az ellenörzésnél bármilyen segitség jol jönne:S2011. okt. 1. 16:04
1/3 anonim 



válasza:





Ez manapság a 8-os matematika tananyag? Egy ismeretlenes egyenlet? Mi lett az oktatással? (igen, lehet lepontozni...)
2/3 merci93 válasza:
az esönél az eredmény 2,28 és az ellenörzésnél mindkét oldal -4,4
a második eredménye 1,75 és az ellenörzés -1,75
3/3 anonim 



válasza:





Kérdező ezt nem tudod csípőből hibátlanul, elég gyenge lehet a színvonal ha ez 4-es szint, na jó lehet hogy csak rossz napod van, nem sértegetésből írtam.
Hát azért már merci93, talán számológéppel számoltál?
7-5x = 2x-9 megoldása 16/7. Ellenőrzés -31/7 = -31/7
2x-3x = 7-5x megoldása 7/4. Ellenőrzés -7/4 = -7/4