Kontangenst hogy kell számolni?

beütöm, hogy 1/2 tan és erre rá, hogy 1/x és azt írja ki, hogy 114.58° a feladat meg azt írja megoldásnak, hogy 63,43°
2012. dec. 2. 15:28
 1/5 A kérdező kommentje:
2012. dec. 2. 15:35
 2/5 anonim ***** válasza:

ctgy = 1/2

tg y = 1/ctgy = 1(1/2) = 2

y = arctg(2) = 63,4349

2012. dec. 2. 16:01
 3/5 anonim ***** válasza:

Nagyon kavarod. Ha ctg y=1/2, akkor tg y=2. Tehát itt kell reciprokát venni.

Másrészt ez visszakeresés. Shift ( vagy INV ) tan , vagy a billentyű felé az van írva, hogy tan^(-1).

Beírod a 2 -t és INV tan ez keresi vissza. 63.43 fok.

2012. dec. 2. 16:06
 4/5 A kérdező kommentje:
jah persze... világos. előbb az 1/x utána a tan
2012. dec. 2. 16:08
 5/5 A kérdező kommentje:
tan^-1 bocs csak nekem volt magától értetődő hogy mit akarok
2012. dec. 2. 16:39