beütöm, hogy 1/2 tan és erre rá, hogy 1/x és azt írja ki, hogy 114.58° a feladat meg azt írja megoldásnak, hogy 63,43°2012. dec. 2. 15:28
2/5 anonim válasza:
ctgy = 1/2
tg y = 1/ctgy = 1(1/2) = 2
y = arctg(2) = 63,4349
3/5 anonim válasza:
Nagyon kavarod. Ha ctg y=1/2, akkor tg y=2. Tehát itt kell reciprokát venni.
Másrészt ez visszakeresés. Shift ( vagy INV ) tan , vagy a billentyű felé az van írva, hogy tan^(-1).
Beírod a 2 -t és INV tan ez keresi vissza. 63.43 fok.
4/5 A kérdező kommentje:
jah persze... világos. előbb az 1/x utána a tan
2012. dec. 2. 16:08
5/5 A kérdező kommentje:
tan^-1 bocs csak nekem volt magától értetődő hogy mit akarok
2012. dec. 2. 16:39