Légyszi segítsetek! nem értem...2012. dec. 1. 17:14
1/4 A kérdező kommentje:
LÉGYSZI SEGÍTSETEK!!!!!!!!!!
2012. dec. 1. 17:26
2/4 anonim válasza:
A terület 150/6=25-szörösére növekedett.
A hasonló síkidomok területaránya egyenlő a hasonlóság arányának a négyzetével.
Ebből következően a has. aránya egyenlő 5-tel.
Emiatt a kerület 5-szörösére nőtt, vagyis 120 cm lett.
3/4 anonim válasza:
Eredeti háromszög:
K = 24cm
T = 6cm2
Hasonló háromszög:
t = 150cm2
k = ?
Ismert:
hasonló síkidomok
- kerületének aránya: h
- területének aránya: h^2
(lambdával szokták jelölni, de itt nem tudok lambdát írni)
ezért:
t : T = h^2
150 : 6 = h^2
25 = h^2
h = 5
Ezért:
k : K = h
k : 24 = 5
k = 120cm
Azaz a hasonló háromszög kerülete 120cm.
4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm! :)
2012. dec. 1. 19:58