Egy 3szög kerülete 24 cm, területe 6cm2, mekkora a kerülete annak a hozzá hasonló 3szögnek, aminek a területe 150 cm2?

Légyszi segítsetek! nem értem...

2012. dec. 1. 17:14
 1/4 A kérdező kommentje:
LÉGYSZI SEGÍTSETEK!!!!!!!!!!
2012. dec. 1. 17:26
 2/4 anonim ***** válasza:

A terület 150/6=25-szörösére növekedett.

A hasonló síkidomok területaránya egyenlő a hasonlóság arányának a négyzetével.


Ebből következően a has. aránya egyenlő 5-tel.


Emiatt a kerület 5-szörösére nőtt, vagyis 120 cm lett.

2012. dec. 1. 19:27
 3/4 anonim ***** válasza:

Eredeti háromszög:

K = 24cm

T = 6cm2


Hasonló háromszög:

t = 150cm2

k = ?


Ismert:

hasonló síkidomok

- kerületének aránya: h

- területének aránya: h^2

(lambdával szokták jelölni, de itt nem tudok lambdát írni)


ezért:


t : T = h^2

150 : 6 = h^2

25 = h^2

h = 5


Ezért:


k : K = h

k : 24 = 5

k = 120cm


Azaz a hasonló háromszög kerülete 120cm.

2012. dec. 1. 19:28
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm! :)
2012. dec. 1. 19:58