Hogyan számolod ki? matek és hasonló.


Sziasztok!

Hogyan kell kiszámolni a teljesítményt (vki teljesítménye), pl. százalékban? Van rá valami képlet, vagy excel minta?

Egy 12 fős csoportban Andi teljesít havonta 25 pontot. Ezzel ő a legjobb munkaerő.

A csoport átlagban teljesít 18 pontot. A csoport célja egyébként a 100%, ami 20 pont.

Hany százalékkal (vagy ponttal)jobb Andi a legrosszabb munkaerőtől és hány százalékkal jobb Andi az átlagtól és a céltól?


A hasonló feladatokat egyébként milyen könyvben találni?

Köszönöm a segítséget.


2012. nov. 23. 12:17
 1/3 anonim ***** válasza:

"Hogyan számolod ki?"


Gondolkodom, ennyi.

A % úgy jön ki, hogy két számot elosztok egymással, csak azt kell kitalálni, hogy melyik kettőt.


"hány százalékkal jobb Andi az átlagtól és a céltól? "

Megkeresem az adatokat a szövegben:

Andi 25-ös

az átlag 18.


wow van két számom, úgy lesz %, ha elosztom őket.

Az a kérdés, hogy mennyivel jobb, akkor nyilván a nagyobbat osztom a kisebbel.

25/18=1,39, % meg úgy lesz, ha ezt beszorzom 100-al, vagyis 139%.

A 100% az egész, akkor Andi 39%-al jobb.


Cél: 20

25/20=1,25

Andi 25%-al jobb, mint a cél.



Másik kérdés:

"Hany százalékkal (vagy ponttal)jobb Andi a legrosszabb munkaerőtől"


Hoppá, nincs benne a legrosszabb munkaerő pontja, akkor ezt valahogy ki kéne számolni.


Mit tudok?

12 fős csoport.

Andi 25

Átlag 18


Átlag azt jelenti, hogy összeadom a 12 számot és olosztom 12-vel. Vagyis a 12 szám összege 12*18=216

Ebből Andi 25-öt kapott. 216-25=191 marad a többiekre.

Ebből kéne kijönnie a legrosszabb eredménynek.

Sajnos nem fog, mert a legrosszabb eredmény lehet 17 pont

meg 0 is.

Kéne még valami adat, hogy meg lehessen válaszolni a kérdést.



%-os feladatokat bármilyen matek könyvben és feladatgyűjteményben lehet találni kb 5. osztálytól. Nyilván 12. osztályban már kicsit jobban megbolondítják az ilyet, de a lényeg mindig ugyanaz, érteni kell, hogy mit akarok kiszámolni, és abból rá lehet jönni, hogy mit is kell osztani mivel.

2012. nov. 23. 14:46
 2/3 A kérdező kommentje:

Koszonom a valasz, hasznos volt!


Tehat az utolso resznel, ha nem tudom a resz pontokat, akkor nem tudom oket osszeadni, ezert mivel 12 fos a csoport, mindenkit 18-nak veszel. Jol ertem?

Egyebkent nem baj, hogy nincs konkret vege, 0 vagy 17, mert igy erdekes :)

-koszi!

2012. nov. 25. 12:31
 3/3 anonim ***** válasza:

Az átlag 18.


Az átlag azt jelenti, hogy a 12 számot összeadtuk, aztán osztottunk 12-vel.

(a1+a2+...+a12)/12=18 /12-vel átszorzok


a1+a2+...+a12=216


Vagyis a 12 szám összege 216.

És azt is tudom, hogy Anna 25 pontos.


Akkor a MÁSIK 11 szám összege 216-25.

Ennyit ki lehetett számolni a megadott adatokból. Ennél többet sajnos nem.

2012. nov. 25. 14:04