Matek házi segítség? (hasonló síkidomok területének aránya)


Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy ti ezeket a feladatokat hogy számolnátok ki?

1. Két szabályos háromszög egy-egy oldalhosszának összege 20 cm. Számítsuk ki a háromszögek oldalainak hosszát, ha területeik aránya:

a) 1:4

b) 1:16

c) 4:9

és még lenne egy térfogatos is:

Két hasonló téglatest megfelelő oldalhosszainak aránya

a) 1:3

b) 2:5

c) 3:7

Légyszi segítsetek,muszáj lenne valahogy megoldanom, mert hétfőn dogát írunk...:-( Köszi szépen!!!


2012. máj. 12. 12:08
 1/3 anonim ***** válasza:

1)

a=x

a'=20-x

ma=sqrt(3)*x/2

ma'=sqrt(3)*(20-x)/2


T=x*sqrt(3)*x/2

T'=(20-x)*sqrt(3)*(20-x)/2


4*(x*sqrt(3)*x/2)=(20-x)*sqrt(3)*(20-x)/2


két megoldás lesz: -20 és 20/3

a negatív nem lehet ezért:


x=20/3

a=20/3

a'=20-20/3


ugyan így a többit

2012. máj. 12. 12:27
 2/3 anonim ***** válasza:

másik megoldás a lambdával:


T/T'=1/4

a területek aránya négyzete az oldalak arányának

a/a'=1/2

a/(20-a)=1/2

a=10-0,5a

1,5a=10

a=10/1,5=20/3 mint az előzőnél

2012. máj. 12. 12:32
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszi :-)
2012. máj. 12. 12:35