Valaki eltudja nekem magyarázni, hogy ezt és az ehhez hasonló feladatokat hogyan kell megoldani?


(x+2y+z)^2 ( a végén a 2-es az azt jelenti hogy a négyzeten

)


remélem tud valaki segíteni,mert fontos lenne!:)


2012. nov. 4. 13:40
 1/6 anonim ***** válasza:

megoldóképlet

a^2+b^2+c^2+ab+ac+bc=(a+b+c)^2

ehhez nem lehet magyarázni tanuld meg

2012. nov. 4. 13:42
 2/6 anonim ***** válasza:
Esetleg felírod úgy, hogy (x+2y+z)*(x+2y+z) és elvégzed a szorzást.
2012. nov. 4. 13:48
 3/6 A kérdező kommentje:

csak azt nem tudom,hogy ha felírom úgy,hogy felbontom a zárójelet akkor így kell leírni x^2+2y^2+z^2 vagy pedig így

x^2+2^2y^2+z^2 ???

2012. nov. 4. 13:52
 4/6 anonim ***** válasza:

2.válaszoló neki az ugy bonyolult

amugy nem minden taagot mindennel szorzunk tehát

x^2+2xy+xz+2xy+4y^2+2yz+xz+2yz+z^2=x^2+4y^2+z^2+4xy+2xz+4yz


vagyis (a+b+c)^^2=a^2+b^2+c^2+2ab+2bc+2ac

és figyeld meg ugyan az :)

2012. nov. 4. 14:04
 5/6 anonim ***** válasza:

"megoldóképlet

a^2+b^2+c^2+ab+ac+bc=(a+b+c)^2 "


helyesen:

a^2+b^2+c^2+2ab+2ac+2bc=(a+b+c)^2


ab, ac, bc tagok kétszer szerepelnek.


(2y)^2=4y^2, tehát a 2-őt is négyzetre kell emelni.

2012. nov. 4. 14:05
 6/6 A kérdező kommentje:
mindenkinek köszönöm a választ! most már értem:))
2012. nov. 4. 17:27