(x+2y+z)^2 ( a végén a 2-es az azt jelenti hogy a négyzeten
)
remélem tud valaki segíteni,mert fontos lenne!:)
2012. nov. 4. 13:40
1/6 anonim válasza:
megoldóképlet
a^2+b^2+c^2+ab+ac+bc=(a+b+c)^2
ehhez nem lehet magyarázni tanuld meg
2/6 anonim válasza:
Esetleg felírod úgy, hogy (x+2y+z)*(x+2y+z) és elvégzed a szorzást.
3/6 A kérdező kommentje:
csak azt nem tudom,hogy ha felírom úgy,hogy felbontom a zárójelet akkor így kell leírni x^2+2y^2+z^2 vagy pedig így
x^2+2^2y^2+z^2 ???
2012. nov. 4. 13:52
4/6 anonim válasza:
2.válaszoló neki az ugy bonyolult
amugy nem minden taagot mindennel szorzunk tehát
x^2+2xy+xz+2xy+4y^2+2yz+xz+2yz+z^2=x^2+4y^2+z^2+4xy+2xz+4yz
vagyis (a+b+c)^^2=a^2+b^2+c^2+2ab+2bc+2ac
és figyeld meg ugyan az :)
5/6 anonim válasza:
"megoldóképlet
a^2+b^2+c^2+ab+ac+bc=(a+b+c)^2 "
helyesen:
a^2+b^2+c^2+2ab+2ac+2bc=(a+b+c)^2
ab, ac, bc tagok kétszer szerepelnek.
(2y)^2=4y^2, tehát a 2-őt is négyzetre kell emelni.
6/6 A kérdező kommentje:
mindenkinek köszönöm a választ! most már értem:))
2012. nov. 4. 17:27