Hogyan számolunk Pitagorasz tétellel, ha csak az átfogó adott?


Az adatok: c=átfogó, c=5cm

a=?, b=?

Tehát csak az átfogó adott. Egy derékszögű egyenlő szárú háromszögről van szó.


2012. dec. 1. 11:46
 1/7 anonim ***** válasza:
31%

3 és 4

ez a pitagoraszi számhármas

2012. dec. 1. 11:47
 2/7 anonim ***** válasza:
Így a feladatnak végtelen sok megoldása van. (Nem csak a 3 és 4)
2012. dec. 1. 11:51
 3/7 anonim ***** válasza:
de egyébként meg csak az átfogó hossza kevés ahhoz, hogy megmondjuk a két másik oldalt, vagy egy szög kellene még vagy egy másik oldal
2012. dec. 1. 11:51
 4/7 anonim ***** válasza:

De csak 1 megoldás van mivel a derékszögű háromszög egyenlőszárú.

Ilyenkor a=b tehát

2a^2=c^2

2a^2=25

a^2=12,5 innen már csak gyököt vonsz és kész.

2012. dec. 1. 12:05
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
miért lenne egyenlő szárú? lehet az is ha a belső szögei 45 45 90 de akár 90 1 89 is lehetne
2012. dec. 1. 12:18
 6/7 anonim ***** válasza:
Tényleg egyenlő szárú, efelett elsiklottam. Így valóban egyértelmű.
2012. dec. 1. 12:22
 7/7 anonim ***** válasza:
ja igen, nem vettem észre hogy a kérdésben írja
2012. dec. 1. 12:24