Az adatok: c=átfogó, c=5cm
a=?, b=?
Tehát csak az átfogó adott. Egy derékszögű egyenlő szárú háromszögről van szó.
2012. dec. 1. 11:46
1/7 anonim válasza:
3 és 4
ez a pitagoraszi számhármas
2/7 anonim válasza:
Így a feladatnak végtelen sok megoldása van. (Nem csak a 3 és 4)
3/7 anonim válasza:
de egyébként meg csak az átfogó hossza kevés ahhoz, hogy megmondjuk a két másik oldalt, vagy egy szög kellene még vagy egy másik oldal
4/7 anonim válasza:
De csak 1 megoldás van mivel a derékszögű háromszög egyenlőszárú.
Ilyenkor a=b tehát
2a^2=c^2
2a^2=25
a^2=12,5 innen már csak gyököt vonsz és kész.
5/7 anonim válasza:
miért lenne egyenlő szárú? lehet az is ha a belső szögei 45 45 90 de akár 90 1 89 is lehetne
6/7 anonim válasza:
Tényleg egyenlő szárú, efelett elsiklottam. Így valóban egyértelmű.
7/7 anonim válasza:
ja igen, nem vettem észre hogy a kérdésben írja