2012. nov. 30. 18:07
1/2 anonim válasza:
Számlálóban kiemelek x-et
x*(x^2-4)
a^2-b^2=(a-b)*(a+b), ezért úgy írható tovább, hogy
x*(x^2-4)=x*(x-2)*(x+2)
Most már tudsz egyszerűsíteni x-2-vel.
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm
2012. nov. 30. 21:50