Hatványozás azonosságai? Nem nagyon értem, hogyan kell "betűkkel számolni" Ez lenne a példa: 9 a harmadikon*4 a másodikon=6 a hatodikon/n


2012. szept. 30. 11:09
 1/1 anonim ***** válasza:

Fel kell bontani prímtényezőkre:

9 = 3*3

9^3 = 3*3 * 3*3 * 3*3 = 3^6


4^2 = 2^4


6^6 = 3^6 * 2^6


Tehát az eredeti példába visszatéve:

3^6 * 2^4 = 3^6 * 2^6 / n


Leosztunk 3^6 * 2^4 el

1 = 2^2 / n


n = 2^2 = 4


Számológéppel lehet ellenőrizni.

2012. szept. 30. 11:22