2012. szept. 30. 11:09
1/1 anonim válasza:
Fel kell bontani prímtényezőkre:
9 = 3*3
9^3 = 3*3 * 3*3 * 3*3 = 3^6
4^2 = 2^4
6^6 = 3^6 * 2^6
Tehát az eredeti példába visszatéve:
3^6 * 2^4 = 3^6 * 2^6 / n
Leosztunk 3^6 * 2^4 el
1 = 2^2 / n
n = 2^2 = 4
Számológéppel lehet ellenőrizni.