Hogyan tudom rendezni ezt -> 2^1994 + 4^997 + 8^665, úgy hogy egyenlő legyen 16^x-ediken, és az x-et nekem kell meghatározni.
2012. jan. 29. 19:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy összeadás jelek vannak ott?
2012. jan. 29. 20:58
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen. Fogalmam sincs, hogyan kell megoldani.
2012. jan. 29. 20:59
 3/3 anonim ***** válasza:

Rájöttem:D

2^1994+2^1994+2^1995

2^1995+2^1995

2*2^1995=2^1996=16^499

16^499=16^x

499=x

2012. jan. 29. 21:36