Hogyan tudom rendezni ezt -> 2^1994 + 4^997 + 8^665, úgy hogy egyenlő legyen 16^x-ediken, és az x-et nekem kell meghatározni.2012. jan. 29. 19:18
1/3 anonim válasza:
Biztos, hogy összeadás jelek vannak ott?
2/3 A kérdező kommentje:
Igen. Fogalmam sincs, hogyan kell megoldani.
2012. jan. 29. 20:59
3/3 anonim válasza:
Rájöttem:D
2^1994+2^1994+2^1995
2^1995+2^1995
2*2^1995=2^1996=16^499
16^499=16^x
499=x