2012. nov. 29. 17:14
1/2 BKRS válasza:
[2x+5]+[2x-1] csak páros lehet, ezért az egyenletnek nincs megoldása.
A lényeg az, hogy ha n egész, akkor [x] + n = [x+n]
[2x + 5] = [2x] + 5
[2x - 1 ] = [2x] - 1
[2x+5]+[2x-1]= 5
[2x]+5+[2x] -1= 5
2[2x]=1
[2x]= 1/2 ami nyilván nem lehet.
2/2 A kérdező kommentje:
Koszonom;)
2012. nov. 29. 20:10