Valaki segitene ebben? [2x+5]+[2x-1]=5 [ ]-egesz resz

2012. nov. 29. 17:14
 1/2 BKRS ***** válasza:

[2x+5]+[2x-1] csak páros lehet, ezért az egyenletnek nincs megoldása.

A lényeg az, hogy ha n egész, akkor [x] + n = [x+n]


[2x + 5] = [2x] + 5

[2x - 1 ] = [2x] - 1

[2x+5]+[2x-1]= 5

[2x]+5+[2x] -1= 5

2[2x]=1

[2x]= 1/2 ami nyilván nem lehet.

2012. nov. 29. 17:43
 2/2 A kérdező kommentje:
Koszonom;)
2012. nov. 29. 20:10