Valaki segítene ebben, hogy, hogy kéne megoldani ezt a feladatot?


Három szám összege 2002. A két kisebb szám átlaga 485, a két nagyobb szám átlaga pedig 771. Melyik ez a három szám?

(nem értem, hogy miért négyet adnak meg, mikor csak három kell?)



2012. nov. 24. 12:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem értem, mi olyan bonyolult ebben.

3 szám van, akkor nevezzük el őket

a, b, c-nek.

Mit tudunk?

Az összegük 2002.

a+b+c=2002


A két kisebb szám átlaga 485. Az átlag gondolom tudod mit jelent.

(a+b)/2=485


Valamint a két nagyobbé 771

(b+c)/2=771


Ez 3 ismeretlen 3 egyenlet, de ideírom őket mégegyszer egymás alá:


a+b+c=2002

(a+b)/2=485

(b+c)/2=771


Ezzel kéne valamit kezdeni. Mondjuk először beszorzom a két alsó egyenletet kettővel, hogy ne legyen benne tört.



a+b+c=2002

a+b=970

b+c=1542


Innen gondolom te is látod, hogy ha

a+b+c=2002

a+b=970


akkor c=2002-970=1032

Illetve

b+c=1542, akkor a=2002-1542=460


Tehát két szám megvan a háromból: 460,1032, akkor a harmadik meg 510.

2012. nov. 24. 12:28
 2/3 anonim ***** válasza:

Két szám összege, az átlaguk kétszerese.

Legyenek a számok a,b,c.

Tehát a+b=2*485=970

És b+c=2*771=1542

Ezeket összeadva: a+b+b+c=2512.

És a+b+c-ről tudjuk, hogy 2002.

a+b+c+b=2512 és a+b+c=2002, tehát b=2512-2002=510.

Ebből pedig a=460 és c=1032.

Tehát a 3 szám: 460; 510; 1032

2012. nov. 24. 12:29
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. nov. 24. 18:10