2012. nov. 27. 15:34
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
???
2012. nov. 27. 15:39
 2/9 A kérdező kommentje:
lehet valahogy váltani?
2012. nov. 27. 15:40
 3/9 anonim ***** válasza:
73%

Ha víz, akkor 8 liter.

Ha más, akkor passz.

2012. nov. 27. 15:48
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Értelmetlen a kérdésed.

Az odáig oké, hogy 8 liter víz az 8 kiló.

Viszont nem írtad, hogy milyen anyagról van szó, egyáltalán folyékony-e, akkor is: micsoda...

Így erre válaszolni nem lehet.

2012. nov. 27. 15:53
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Át lehet váltani, amennyiben ismerjük az adott anyag sűrűségét..
2012. nov. 27. 15:53
 6/9 A kérdező kommentje:
Az a kérdés hogy "Mennyi vizet adjunk 8kg 16%-os sóoldathoz,hogy az oldat töménysége 5%-ra csökkenjen?" és az eddig feladatokban csak liter volt, nem kg ezért gondoltam ha lehetséges akkor átváltom.
2012. nov. 27. 16:00
 7/9 anonim ***** válasza:

lehetséges, csak tudni kell milyen anyagról van szó.

a menete: 1 liter=1dm^3 víz sűrűsége: 1000kg/m^3. 1dm^3=0,001m^3. innen már könnyű, ahány liter, annyi kg. (persze ez kerekített érték, függ még sok tényezőtől a víznél)

2012. nov. 27. 16:25
 8/9 Silber ***** válasza:

Ehhez nem kell sűrűség, csak a keverési egyenlet.

8*0,16=(8+x)*0,05

Oldd meg x-re, annyi kg.

2012. nov. 27. 16:46
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2012. nov. 27. 19:04