HOLNAPRA! Fejes salátához savanyító öntetet készítünk. Hány deciliter 10%-os ecetet higítsunk fel fél liter vízzel, hogy 2%-os saláta öntetet kapjunk?

előreköszi!:):DDD

2012. nov. 20. 22:23
 1/2 anonim ***** válasza:

x*0,1/(x+5)=0,02


x*0,1=0,02*(x+5)


x*0,1=0,02*x+0,1


x*0,08=0,1


x=1,25 dl

2012. nov. 20. 23:50
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm..
2012. nov. 21. 18:21