Megoldásnak a levezetésére lenne szügségem:2/3^ (-2)?

2012. nov. 25. 13:58
 1/2 anonim ***** válasza:

(2/3)^(-2)

Négyzetre emeled, mert 2. hatványon van. Lesz belőle 4/9. De mivel mínusz a kitevő, ezért ennek a reciproka lesz, vagyis 9/4. Ennyi.

Tehát a mínusz hatvány a vele azonos nagyságú pozitív hatványnak a reciproka.

2012. nov. 25. 14:02
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha így gondoltad:

(2/3)⁻² = (4/9)⁻¹ = 9/4


Ha így gondoltad:

2/3⁻² = 2/(1/9) = 2*9 = 18

2012. nov. 25. 14:04