2012. nov. 25. 13:58
1/2 anonim válasza:
(2/3)^(-2)
Négyzetre emeled, mert 2. hatványon van. Lesz belőle 4/9. De mivel mínusz a kitevő, ezért ennek a reciproka lesz, vagyis 9/4. Ennyi.
Tehát a mínusz hatvány a vele azonos nagyságú pozitív hatványnak a reciproka.
2/2 anonim válasza:
Ha így gondoltad:
(2/3)⁻² = (4/9)⁻¹ = 9/4
Ha így gondoltad:
2/3⁻² = 2/(1/9) = 2*9 = 18