Aki tud az legyen szíves segíteni ebben a három feladatban?


Megcsináltam őket csak leszeretném ellenőrizni ön magam.És ha lehet akkor pontos levezetés is,mert ugyan nem elég egy végeredmény

1.Egy medence az egyik csapon át 10 óra alatt,a másikon 5 óra alatt telik meg.A lefolyón 15 óra alatt ürül ki.Hány óra alatt telik meg a medence,ha mindkét csap nyitva van és a lefolyót is ugyanakkor nyitottuk ki?


2.Egy medence az egyik csapon át 10 óra alatt,a másikon 15 óra alatt telik meg.A lefolyón 15 óra alatt ürül ki.Hány óra alatt telik meg a medence,ha mindkét csap nyitva van és a lefolyót is ugyanakkor nyitottuk ki?


3.Árpád 16 óra alatt ásná fel egyedül a kertet,Géza 12 óra alatt.Együtt kezdenek a munkához,de 5 órai munka után Árpádot más munkára küldik.Hány órát kell még Gézának egyedül dolgoznia,hogy készem legyen az ássásal?


Köszönöm szépen!


2012. nov. 24. 19:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Írd le az eredményeidet előbb, és hogy hogyna számoltad ki. Utána leellenőrizzük.
2012. nov. 24. 19:37
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha megcsináltad, és csak ellenőrzésre kellenek az eredmények, akkor minek írjuk le a pontos levezetést?
2012. nov. 24. 19:42
 3/5 A kérdező kommentje:

1.


x:10+x:5-x:15=1


3x:30+6x:30-2x:30=1 /.30


3x+6x-2x=30 /:7


x=4,28


az osztás jel tört vonalat jelent csak másképp nem tudtam.

2012. nov. 24. 19:43
 4/5 A kérdező kommentje:

x:10+x:15-x:5=1


3x:30+2x:30-6x:30=1 /.30


-x=30


x=30

2012. nov. 24. 19:45
 5/5 A kérdező kommentje:

utolsó:


x:16+x:12+5:12=1


3x:48+4x:48+20:48=1


7x+20=48


7x=28


x=4

2012. nov. 24. 19:47