Normál alakban az eredmény? 1,2×10a -4en törtvonal 4×10a -7en

2012. nov. 24. 19:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Bepötyögöd számológépbe, és azt adja ki hogy?
2012. nov. 24. 19:10
 2/8 anonim ***** válasza:
3*10^(-4)
2012. nov. 24. 19:11
 3/8 A kérdező kommentje:
számológép használata nélkül kell megoldani
2012. nov. 24. 19:18
 4/8 anonim ***** válasza:

lol

számológépet nem lehet használni, de a gyík.en ki lehet írni, ugye? logika

2012. nov. 24. 19:22
 5/8 anonim ***** válasza:

2-tes válaszoló vagyok.

Röviden levezetem:

1,2*10^4=12*10^3

Tehát a tört: (12*10^3)/(4*10^7)

12-t osztod 4-gyel, megvan a 3. Ezután 10^3/10^7=10^(-4)

Tehát az eredmény: 3*10^(-4)

2012. nov. 24. 19:28
 6/8 A kérdező kommentje:
Szándékosan van elhagyva a minusz jel a hatványok elöl?
2012. nov. 24. 20:05
 7/8 anonim ***** válasza:

Ja, hogy azok -4 és -7 az eredeti feladatban??? Mert elég hülyén írtad, így félrenéztem, bocsánat!

Ezesetben a megoldás 300=3*10^2

Levezetve:

1,2*10^(-4)=12*10^(-5)

Tehát a tört: (12*10^(-5))/(4*10^(-7))

12-t osztod 4-gyel, kijön a 3. Ezután 10^(-5)/10^(-7)=10^2=100

Tehát az eredmény 3*100=300, ami normál alakban 3*10^2.

2012. nov. 24. 20:11
 8/8 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm!
2012. nov. 24. 20:15