2012. nov. 24. 19:05
1/8 anonim válasza:
Bepötyögöd számológépbe, és azt adja ki hogy?
3/8 A kérdező kommentje:
számológép használata nélkül kell megoldani
2012. nov. 24. 19:18
4/8 anonim válasza:
lol
számológépet nem lehet használni, de a gyík.en ki lehet írni, ugye? logika
5/8 anonim válasza:
2-tes válaszoló vagyok.
Röviden levezetem:
1,2*10^4=12*10^3
Tehát a tört: (12*10^3)/(4*10^7)
12-t osztod 4-gyel, megvan a 3. Ezután 10^3/10^7=10^(-4)
Tehát az eredmény: 3*10^(-4)
6/8 A kérdező kommentje:
Szándékosan van elhagyva a minusz jel a hatványok elöl?
2012. nov. 24. 20:05
7/8 anonim válasza:
Ja, hogy azok -4 és -7 az eredeti feladatban??? Mert elég hülyén írtad, így félrenéztem, bocsánat!
Ezesetben a megoldás 300=3*10^2
Levezetve:
1,2*10^(-4)=12*10^(-5)
Tehát a tört: (12*10^(-5))/(4*10^(-7))
12-t osztod 4-gyel, kijön a 3. Ezután 10^(-5)/10^(-7)=10^2=100
Tehát az eredmény 3*100=300, ami normál alakban 3*10^2.
8/8 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm!
2012. nov. 24. 20:15