Nem értem a matekot elmagyarázná nekem valakii? pl. az ilyen feladatokkalvan gondom és a tanár mondja h aránypááraal oldjuk de azt se tudjuk mi az. HELP!


Ugyanannak a savnak 8 liter 45%-os és 4 liter 60%-os oldatát

összekeverjük, hány %-os oldatot kapunk???

Próbáltam logikázni, még súlyozott számtani középpel is próbálkoztam de nem érteem.!!!


2012. nov. 24. 15:00
 1/1 anonim ***** válasza:

8*45 + 4*60 = (8+4)x

600 = 12x

x=50


Aránypárral:

8l oldatban 45%, azaz 3,6l oldott anyag van

4l oldatban 60%, azaz 2,4 l oldott anyag van

12 liter oldatban (3,6+2,4=6l) oldott anyag van, vagyis 50% jön ki megint

2012. nov. 24. 15:19