Ugyanannak a savnak 8 liter 45%-os és 4 liter 60%-os oldatát
összekeverjük, hány %-os oldatot kapunk???
Próbáltam logikázni, még súlyozott számtani középpel is próbálkoztam de nem érteem.!!!
2012. nov. 24. 15:00
1/1 anonim válasza:
8*45 + 4*60 = (8+4)x
600 = 12x
x=50
Aránypárral:
8l oldatban 45%, azaz 3,6l oldott anyag van
4l oldatban 60%, azaz 2,4 l oldott anyag van
12 liter oldatban (3,6+2,4=6l) oldott anyag van, vagyis 50% jön ki megint