(a) mind a(z) 3 feladatot megoldja?
(b) legalább 2 feladatot megold?
2012. nov. 10. 12:32
3/4 anonim válasza:
(a) (5 alatt a 3)/(13 alatt a 3)
(b) (5 alatt a 2)/(13 alatt a 3)
de a b-ben nem vagyok biztos
4/4 bongolo válasza:
Nem jó az első válasz.
a)
Összes eset száma: (13 alatt 3)
Kedvező esetek száma: mind a 3 feladat a megoldott 5-ből való: (5 alatt 3)
Valószínűség tehát:
(5 alatt 3)/(13 alatt 3) = (5·4·3) / (13·12·11) = 5/(13·11)
b)
Összes eset száma: (13 alatt 3)
Kedvező esetek száma: 2 vagy 3 van a megoldott 5-ből:
- 2 feladat az 5-ből való, 1 a többi 8-ból: 8·(5 alatt 2)
- mindhárom az 5-ből: (5 alatt 3)
A kedvezők száma ennek a kettőnek az összege
Valószínűség tehát:
( 8·(5 alatt 2) + (5 alatt 3) ) / (13 alatt 3)