2012. nov. 23. 15:17
1/4 Silber válasza:
Csökken.
pV=nRT
pV=mRT/M
p=mRT/(VM)
p=Rho*RT/M
Rho=p*M/(RT)
Látható, hogy p=const. esetben T növelésével Rho értéke csökken, csökkentésével pedig nő. Ezért száll felfele a meleg, és süllyed le a hideg levegő.
2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2012. nov. 23. 15:33
3/4 anonim válasza:
Kiegészítésül annyit, hogy arra kell figyelni, hogy a hőmérsékletet Kelvinben írjuk be a képletbe.
A T2/T1 arány számít, de az nem 100/50 vagyis 2. Mert előbb át kell váltani Kelvinbe, vagyis
373/323 lesz.
4/4 A kérdező kommentje:
Tényleg. Itt rontott am el egyfolytában l. Köszi:)
2012. nov. 23. 16:10