Hogyan változik egy gáz sűrűsége, ha változatlan nyomáson a hőmérsékletét 50C-ról 100C-ra emeljük?


2012. nov. 23. 15:17
 1/4 Silber ***** válasza:

Csökken.

pV=nRT

pV=mRT/M

p=mRT/(VM)

p=Rho*RT/M

Rho=p*M/(RT)


Látható, hogy p=const. esetben T növelésével Rho értéke csökken, csökkentésével pedig nő. Ezért száll felfele a meleg, és süllyed le a hideg levegő.

2012. nov. 23. 15:21
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2012. nov. 23. 15:33
 3/4 anonim ***** válasza:

Kiegészítésül annyit, hogy arra kell figyelni, hogy a hőmérsékletet Kelvinben írjuk be a képletbe.


A T2/T1 arány számít, de az nem 100/50 vagyis 2. Mert előbb át kell váltani Kelvinbe, vagyis

373/323 lesz.

2012. nov. 23. 15:37
 4/4 A kérdező kommentje:
Tényleg. Itt rontott am el egyfolytában l. Köszi:)
2012. nov. 23. 16:10