van aki ért ebből bármit is???2012. nov. 22. 21:44
1/4 anonim válasza:
erre van egy képlet behejettesítesz és megkapod
2/4 A kérdező kommentje:
olyan képletet mi nem vettünk amiben sűrűség is lenne. csakis olyat amiben hosszúság, hőmérséklet, ezek változásai és a lineáris együttható van
2012. nov. 22. 22:10
3/4 bongolo válasza:
A térfogati hőtágulási tényező a lineáris hőtágulási tényező háromszorosa:
β = 3α = 3·1,4·10^(-5) 1/K = 4,2·10^(-5) 1/K
Mondjuk vegyünk egy V = 1 m³-es aranykockát. Annak 19300 kg a tömege.
ΔT = 419°C - 18°C = 401 K
Ha 401 fokkal nő a hőmérséklete, akkor a térfogatnövekedés:
ΔV = V·β·ΔT = 1m³·4,2·10^(-5)/K·401K
ΔV = 0,016842 m³
vagyis az új térfogat:
V2 = V+ΔV = 1,016842 m³
Mivel a sűrűség a tömeg és a térfogat hányadosa, és a tömeg nem változott:
ρ = 19300 kg / 1,016842 m³ = 18980 kg/m³
4/4 anonim válasza:
Ha ki tudod számolni a hosszúság változását, akkor ki tudod számolni az 1 m élhosszúságú kocka méreteinek változását. Ha megvannak a méretek, tudni fogod a térfogatot. Ha ismered a térfogatot (tömeg adott) nem jelenthet gondot a sűrűség sem.