Hatványozás! Ebből a képletből (tört) : gyök alatt 100*100/9*10 (9), hogy jön ki ez? 1, 05*10 (-3) A zárójeles számok hatványkitevők! Valaki elmagyarázná?


2012. nov. 22. 18:38
 1/1 anonim ***** válasza:

Sajnos nem fog kijönni. Először nézzük meg a bal oldali kifejezést(hatványozást általában itt kalap karakterrel jelölik): gyök(100*100/9*10^9)=gyök(10^13/9)=

=gyök((10^6)^2*10/3^2)=10^6*gyök(10)/3~1054000>>1

A jobb oldali kifejezés: 1,05*10^(-3)=1,05/1000=0,00105<1.

Sz. Gy.

2012. nov. 23. 21:55