2012. nov. 22. 18:38
1/1 anonim válasza:
Sajnos nem fog kijönni. Először nézzük meg a bal oldali kifejezést(hatványozást általában itt kalap karakterrel jelölik): gyök(100*100/9*10^9)=gyök(10^13/9)=
=gyök((10^6)^2*10/3^2)=10^6*gyök(10)/3~1054000>>1
A jobb oldali kifejezés: 1,05*10^(-3)=1,05/1000=0,00105<1.
Sz. Gy.