1

√2 + -

√2

-------

2

Tehát második gyök alatt a kettő plusz 1 osztva második gyök alatt a kettő és ezt az egészet osztva 2-vel?


2011. ápr. 15. 19:47
 1/2 A kérdező kommentje:

Na újra:


√2+1/√2

-------

2

2011. ápr. 15. 19:48
 2/2 anonim ***** válasza:

A = (√2 + 1/√2)/2

a számlálóban összevonva

A = (3/√2)/2 = 3/(2√2)

gyöktelenítve

A = (3√2)/4

========

2011. ápr. 15. 22:11