1
√2 + -
√2
-------
2
Tehát második gyök alatt a kettő plusz 1 osztva második gyök alatt a kettő és ezt az egészet osztva 2-vel?
2011. ápr. 15. 19:47
1/2 A kérdező kommentje:
Na újra:
√2+1/√2
-------
2
2011. ápr. 15. 19:48
2/2 anonim válasza:
A = (√2 + 1/√2)/2
a számlálóban összevonva
A = (3/√2)/2 = 3/(2√2)
gyöktelenítve
A = (3√2)/4
========