2012. nov. 21. 21:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
2 mindegyik hatványa pozitív vagy nulla, tehát sosem lesz mínusz 4.
2012. nov. 21. 21:13
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

2-nek minden hatványa pozitív!


2^x=-4 egyenletnek nincs megoldása

2012. nov. 21. 21:13
 3/5 BKRS ***** válasza:
82%

Mivel e^(√(-1) * π) = -1 ezért

-4 = 4*e^(√(-1) * π)

vagyis

2^(2 + √(-1) * π * log₂(e)) = -4

2012. nov. 21. 21:13
 4/5 anonim ***** válasza:
71%

első vagyok.

sőt, nulla sem lehet

2012. nov. 21. 21:15
 5/5 BKRS ***** válasza:
71%

Azt még hozzátenném, hogy végtelen sok megoldás van a fent vázolt az csak az egyik.

e^(√(-1)*(π+2kπ)) = -1, ahol k egész,

ezért valójában 2^z = -4 re megoldás lesz minden

z=2 + √(-1) * (π +2kπ)* log₂(e), ahol k tetszőleges egész lehet.

2012. nov. 21. 21:16