2012. nov. 21. 21:05
1/5 anonim válasza:
2 mindegyik hatványa pozitív vagy nulla, tehát sosem lesz mínusz 4.
2/5 anonim válasza:
2-nek minden hatványa pozitív!
2^x=-4 egyenletnek nincs megoldása
3/5 BKRS válasza:
Mivel e^(√(-1) * π) = -1 ezért
-4 = 4*e^(√(-1) * π)
vagyis
2^(2 + √(-1) * π * log₂(e)) = -4
4/5 anonim válasza:
első vagyok.
sőt, nulla sem lehet
5/5 BKRS válasza:
Azt még hozzátenném, hogy végtelen sok megoldás van a fent vázolt az csak az egyik.
e^(√(-1)*(π+2kπ)) = -1, ahol k egész,
ezért valójában 2^z = -4 re megoldás lesz minden
z=2 + √(-1) * (π +2kπ)* log₂(e), ahol k tetszőleges egész lehet.