ne csak eredményt légyszi!2012. nov. 12. 23:15
1/1 anonim válasza:
C(Ca(OH)2)=2,5*10^-4
2,5*10^-4 M Ca(OH)2 oldatban 5*10^-4 M a (OH-) C-je
(Ca(OH)2->Ca2+ + 2OH-)
C(OH-)=5*10^-4
pOH=-log(5*10^-4)=3,3
pH=14-pOH=10,7