segítség kéne levezetésbe mert nem jön ki, mekkora fordulatszámra gyorsul fel a 0,3 kg 2 cm tömegű gömb ha rá 5 s-ig két egymással ellentétes 5,5 N*m és 3,5 N*m forgatónyomaték hat? gömb theta = 2/5 *m*r^2
másik feladat: középpontján átmenő tengely körül forgatható 1 kg tömegű 10 cm sugarú korong kerületére csavart fonalat 0,157 N állandó erővel húzzuk. Mekkora a szöggyorsulás? mekkora szöggel fordul el a korong 2 s alatt ? mekkora szögsebességet ér el a korong? a korong thetája 1/2 m * r^2
2012. nov. 20. 19:37
1/1 Tom Benko válasza:
\sum M=\theta\beta. \Delta\omega=\beta\Delta t
A másodiknál pedig Alkalmazni kell még a \sum M=\sum(F\times r) képletet. A szögelfordulás: \Delta\phi=\frac{\beta(\Delta t)^2}{2}+\omega_0\Delta t