1.Egy csiga 0,072 km-t 20 óra alatt tett meg!Számitsd ki a csiga átlagsebességét!
2.Mennyi idő alatt tett meg 360 km-t az a gépkocsi,amelynek átlagsebessége 72 km/h?
Előre is köszönöm a válaszokat!
2012. nov. 20. 19:23
1/2 anonim válasza:
1, átlagsebesség a teljes út osztva a teljes idővel tehát 0,072*1000=72 (méter) 20 óra = 3600*20=72000 (másodperc) az átlagsebesség 72/72000 = 0,001 m/s.
2, 72=360/t amiből következik hogy t=360/72=5 (óra ami 5*3600 másodperc = 18000 másodperc)
2/2 A kérdező kommentje:
köszi
2012. nov. 21. 14:51