Bukett kérdése:

Valaki segitene a fizikában?


1.Egy csiga 0,072 km-t 20 óra alatt tett meg!Számitsd ki a csiga átlagsebességét!

2.Mennyi idő alatt tett meg 360 km-t az a gépkocsi,amelynek átlagsebessége 72 km/h?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2012. nov. 20. 19:23
 1/2 anonim ***** válasza:

1, átlagsebesség a teljes út osztva a teljes idővel tehát 0,072*1000=72 (méter) 20 óra = 3600*20=72000 (másodperc) az átlagsebesség 72/72000 = 0,001 m/s.

2, 72=360/t amiből következik hogy t=360/72=5 (óra ami 5*3600 másodperc = 18000 másodperc)

2012. nov. 20. 19:41
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi
2012. nov. 21. 14:51