Valaki segítene a fizikában?


1:Milyen esetben számolható a munka a W=F.s.cos α képlettel?

a)Mindig számolható.

b)Csak akkor, ha az erő merőleges az elmozdulásra.

c)Csak akkor, ha az erő ellentétes az elmozdulással.

d)Csak akkor, ha az erő hegyesszöget zár be az elmozdulással.


2:Mikor negatív a munka? Melyik állítás hamis?

a)Ha az erő és az elmozdulás iránya ellentétes

b)Ha az elmozdulás és az erő 180°-os szöget zár be.

c)Ha az erő és az elmozdulás tompaszöget zár be.

d)Ha az erő és az elmozdulás párhuzamos.


3:A vidámpark 10 méter sugarú óriáskereke egy öttagú, összesen 300 kg tömegű családdal 2-szer fordult körbe. Mennyi munkát végzett a hajtómotor a nehézségi erő ellenében?

a)6kJ

b)0kJ

c)60kJ

d)120kJ


4:Az asztalos egy léc gyalulásánál 60 cm hosszan 50 N erővel tolja a gyalut. Mennyi munkát végzett?


5:Mennyi munkával emelte föl a daru a 2 tonnás konténert 8 méter magasra?


2012. szept. 15. 12:21
 1/4 anonim ***** válasza:

1.

Csak akkor, ha az erő állandó (és az s nem az utat, hanem az elmozdulást jelenti). Mondjuk különben nincs is értelme a képletnek...

Szóval a).


2. c)


3. 2*(300 kg*10 m/s^2)*(2*10 m) = 120 kJ

d)


4. W = F*s (ugye beleértjük, hogy állandó erővel) = 50 N * 0,6 m = 30 J.


5. W = F*s = m*g*s (ugye a gravitációs erő ellenében kell, ez pedig m*g, mint a 3. feladatban) = 2000 kg*10 m/s^2 * 8 m = 160 kJ.

2012. szept. 15. 12:50
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2012. szept. 15. 13:14
 3/4 anonim ***** válasza:

Kis javítás: A másodikra d)-t akartam írni.


Ha az erő és az elmozdulás párhuzamos, akkor lehet pozitív is. (Az a) és b) ugyanaz, a c)-nél a koszinusz negatív, így a munka is.)

2012. szept. 15. 13:18
 4/4 A kérdező kommentje:
oké, köszi!
2012. szept. 16. 14:31