A megoldás így szól: 5(3x-4)^2 Csak nem tudom hová tűnik a -120. Elsőnek így írtam fel: 5(9x^2 - 24x +16) Ezzel mi a baj?2009. aug. 14. 19:20
1/2 A kérdező kommentje:
Hasonló ok miatt pl ezt sem értem: x^3-4x^2+4x itt xet kitudjuk emelni x(x^2-4x+4) = x(x-2)^2 utolsót nem értem:(
2009. aug. 14. 20:03
2/2 anonim válasza:
Pedig nagyon egyszerű!
A zárójelben fel kell ismerni, hogy az a^2-2ab+b^2 = (a-b)^2
Tehát:
a 9x^2 - 24x +16 = (3x-4)^2
Ugyanígy kell a második példát is megoldani.
oks?
-falcon-