Kérlek, vezessétek is le, ne csak egy végeredményt írjatok:
Előre is nagyon köszönöm a segítséget!
2012. nov. 15. 16:58
1/5 anonim válasza:
a) =3*gyök(2^4*11)/gyök11=3*2^2*gyök11/gyök11=3*2^2=12
gyök(a^n), és n páros =a^(n/2)
gyök(a^m), m páratlan =gyök(a^(m-1)*a) (m-1páros)
=a^[(m-1)]/2*gyök(a)
b)[gyök(3)]^4*gyök(6)*gyök(24)
[gyök(a)]^n=gyök(a^n), ha a>0
3^2*gyök(2*3)*gyök(2^3*3)=
3^2*gyök(2)*gyök(3)*gyök(2^3)*gyök(3) gyök(a*b)=gyök(a)*gyök(b)
=3^2*gyök(3)*gyök(3)*gyök(2)*gyök(2^3)
=3^2*3*gyök(2^4) (gyök(a)*gyök(a)=a)
3^3*2^2=108
e,f et is hasonlóképp meg lehet csinálni, csak tudni kell a gyökvonás- meg a nevezetes azonosságokat
2/5 A kérdező kommentje:
Valaki érthetőbben és átláthatóbban leírná ezt nekem?
Az e és f levezetése is fontos lenne!
2012. nov. 15. 17:31
4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)
2012. nov. 15. 18:12
5/5 A kérdező kommentje:
Az f-t picit elszámoltad, a helyes megoldás 4.
2012. nov. 15. 18:28