Hogyan oldom meg ezeket a gyökös feladatokat? (10-es feladat) Sürgős!


Kérlek, vezessétek is le, ne csak egy végeredményt írjatok:

Előre is nagyon köszönöm a segítséget!


[link]


2012. nov. 15. 16:58
 1/5 anonim ***** válasza:

a) =3*gyök(2^4*11)/gyök11=3*2^2*gyök11/gyök11=3*2^2=12

gyök(a^n), és n páros =a^(n/2)

gyök(a^m), m páratlan =gyök(a^(m-1)*a) (m-1páros)

=a^[(m-1)]/2*gyök(a)

b)[gyök(3)]^4*gyök(6)*gyök(24)

[gyök(a)]^n=gyök(a^n), ha a>0

3^2*gyök(2*3)*gyök(2^3*3)=

3^2*gyök(2)*gyök(3)*gyök(2^3)*gyök(3) gyök(a*b)=gyök(a)*gyök(b)

=3^2*gyök(3)*gyök(3)*gyök(2)*gyök(2^3)

=3^2*3*gyök(2^4) (gyök(a)*gyök(a)=a)

3^3*2^2=108

e,f et is hasonlóképp meg lehet csinálni, csak tudni kell a gyökvonás- meg a nevezetes azonosságokat

2012. nov. 15. 17:11
 2/5 A kérdező kommentje:

Valaki érthetőbben és átláthatóbban leírná ezt nekem?


Az e és f levezetése is fontos lenne!

2012. nov. 15. 17:31
 3/5 anonim ***** válasza:

Megoldás:

[link]

2012. nov. 15. 17:45
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)
2012. nov. 15. 18:12
 5/5 A kérdező kommentje:
Az f-t picit elszámoltad, a helyes megoldás 4.
2012. nov. 15. 18:28