Két tag összegének a négyzete. Help. (? )

Szóval tegyük fel hogy ez a példa (10a a harmadikom+3b)a négyzetenakkor a kitevőt (10a a harmadikon) össze kell szorozni nem? Vgay aztis négyzetre emelni?
2012. nov. 14. 21:00
 1/3 anonim ***** válasza:

(a+b)² = a² + 2ab + b² azonosságot használod

(10a³ + 3b)² = 100a⁶ + 60a³b + 9b²

2012. nov. 14. 21:11
 2/3 anonim ***** válasza:
de utáltam ezt
2012. nov. 14. 21:16
 3/3 anonim ***** válasza:

(10a^3+3b)^2=100(a^3)^2+60(a^3)*b+9b^2=

100a^6+60(a^3)*b+9b^2


(a^n)^m=a^n*m

(b*a^n)^m=b^m*a^n^m

2012. nov. 14. 21:17