Segitene valaki? (kémia házi)


1)Egy alkán tartalmaz 83,72% C.

M=86

a)Írjátok fel az alkán szerkezeti képletét

b)Számitsátok ki a keletkezett metán térfogatát(n.k.k),tudva hogy 800 kg alkánt használtunk el


2)A korom metán részleges oxidációja során keletkezik;a fekete festékek előálltásának és a gumiabroncsok gyártásának fontos nyersanyaga.

a)Írd fel a korom metánból való előállitásának reakcióegyenletét.

b)Számitsd ki a 6,72 köbméter,96%-os tisztaságú metánból részleges oxidációval nyert szénpor tömegét


2012. nov. 14. 18:00
 1/1 anonim ***** válasza:

1 mol alkán 86g, abban 72g C van = 6mol C, illetve 14mol H

tehát C6H14

H3C-CH2-CH2-CH2-CH2-CH3

b) miicsoda? 800kg alkánt használtunk el mire? és h jön ide a metán :D


2) CH4+O2=C+2H2o

6,72m^3 96%-os tisztaság ->6,45m^3 tiszta metán

PV=nRT

mivel a T ismeretlen, és a P is, ezért

n=(P*6450)/(8,314*T)

n(CH4)=775,9P/T mol

egy metánból egy C keletkezik

n(C)=775,9P/T

m(C)=9311P/T gramm

2012. nov. 14. 18:12