Mi a molekulaképlete annak a 14,29 tömeg% hidrogént és 85,71 tömeg% szenet tartalmazó vegyületnek, melynek 100 cm^3-re standard körülmények között 0,229g ?2012. nov. 12. 18:39
1/4 anonim válasza:
PV=nRT
101,325*0,1=n*R*(273+25)
n=4,089*10^-3mol
m=0,229g
M=56g/mol
m(C)=56*0,8571=48g (egy mol molekulában)
m(H)=56-48=8g
n(C)=4mol
n(H)=8mol
C4H8 but-2-én
2/4 bongolo válasza:
Standard állapotú gáz 1 moljának a térfogata 24,5 liter. Ha 100 cm³ (0,1 liter) tömege 0,229g, akkor 24,5 literé 245·0,229 = 56,1 g.
Vagyis a vegyület moláris tömege 56,1 g/mol
Ennek a 14,29%-a 8g (hidrogén, 8·1)
A maradék 85,71%-a 48,1g (szén, 4·12)
Ez 8 hidrogénatom és 4 szénatom moláris tömegenek az összege. (A kerekítések miatt nem jön pontosan ki)
Vagyis C₄H₈, butén.
3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2012. nov. 12. 19:13
4/4 anonim válasza:
jah, igen, butén, csak már nem tudok számolni (első) :D