Tudna segíteni valaki? (kémia! )

Mi a molekulaképlete annak a 14,29 tömeg% hidrogént és 85,71 tömeg% szenet tartalmazó vegyületnek, melynek 100 cm^3-re standard körülmények között 0,229g ?

2012. nov. 12. 18:39
 1/4 anonim ***** válasza:

PV=nRT

101,325*0,1=n*R*(273+25)

n=4,089*10^-3mol

m=0,229g

M=56g/mol

m(C)=56*0,8571=48g (egy mol molekulában)

m(H)=56-48=8g

n(C)=4mol

n(H)=8mol

C4H8 but-2-én

2012. nov. 12. 18:46
 2/4 bongolo ***** válasza:

Standard állapotú gáz 1 moljának a térfogata 24,5 liter. Ha 100 cm³ (0,1 liter) tömege 0,229g, akkor 24,5 literé 245·0,229 = 56,1 g.

Vagyis a vegyület moláris tömege 56,1 g/mol

Ennek a 14,29%-a 8g (hidrogén, 8·1)

A maradék 85,71%-a 48,1g (szén, 4·12)


Ez 8 hidrogénatom és 4 szénatom moláris tömegenek az összege. (A kerekítések miatt nem jön pontosan ki)


Vagyis C₄H₈, butén.

2012. nov. 12. 18:55
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2012. nov. 12. 19:13
 4/4 anonim ***** válasza:
jah, igen, butén, csak már nem tudok számolni (első) :D
2012. nov. 12. 19:52