Earth4 kérdése:

Hány köbdeciméter standardállapotú hidrogént addicionálhat 56 g etilén?


2012. nov. 10. 20:47
 1/1 anonim ***** válasza:

m(C2H4)=56g

n=2mol


C2H4+H2=C2H6

2molC2H4 2mol H2

n(H2)=2mol

V(moláris)=24,5dm/mol

V(H2)=24,5*2=49dm^3

2012. nov. 10. 20:53